Gendeks Girişimcilik Endeksi projesi İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Yaratıcı ve Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.

Hakkımızda

Girişimciliği analiz eden uluslarası birçok sistem olmasına rağmen Türkiye’de yapılan benzer çalışmaları anlamlı hale getirecek ve verimliğini ölçerek değerlendirecek bir endeks olmaması Girişimci İşadamları Vakfı’nın bu alanda çalışma yapmasını tetikleyen en büyük etken oldu.

Bu ihtiyacı gören Girişimci İşadamları Vakfı ve Paydaşlarıyla böyle bir projeyi başta İstanbul olmak üzere tüm ülkeye yayacak şekilde sorumluluk aldı ve Gendeks – Girişimcilik projesini üretti.

Başta İstanbul olmak üzere ülkemize katma değer katmak , politika üreticilerine ve firmalara anlamlı veri üreterek geri bildirim vermek üzere Gendeks- Girişimcilik Endeksini oluşturuyoruz. “İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Gendeks – Girişimcilik Endeksi Projesi kapsamında açılan bu sosyal medya hesabında yapılacak olan yayınların içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Girişimci İşadamları Vakfı’na aittir.”